Domov pro seniory
Velké Meziřičí
příspěvková organizace

Vyhledat v textu

Partnerství

Důležitou součástí našeho života v domově je také spolupráce s ostatními organizacemi, základními školami, mateřskými školami a výchovným ústavem.

Výchovný ústav Velké Meziříčí

Dlouhodobě náš domov spolupracuje s Výchovným ústavem Velké Meziříčí. Děvčata do domova dochází jednou měsíčně a společně s obyvateli domova tráví svůj volný čas. Nejčastěji společně hrají společenské hry, povídají si nebo pokud je pěkné počasí, děvčata doprovází obyvatele při procházce. Letos v únoru za námi také děvčata přišla, aby nám předvedla svou pohádkovou besídku. Tradičně nás děvčata navštěvují i v rámci Týdne sociálních služeb, kdy celý domov provoní vůně lineckého cukroví.

    DSC_0392.JPG        

 

Denní stacionář Nesa

S místním denním stacionářem Nesa náš domov dlouhodobě spolupracuje v rámci mikulášské nadílky. Nesa poskytuje služby lidem s postižením z Velkého Meziříčí a okolí. Klienti z Nesy k nám každoročně zavítají, aby zpříjemnili našim obyvatelům tento předvánoční čas. Setkání je to vždy velmi milé a hřejivé.

           

 

Mateřská škola Oslavická

V předvánočním čase náš navštěvují také děti z Mateřské školy Oslavická. Scházíme se v jídelně, kde nám děti předvedou vždy besídku s vánoční nebo zimní tématikou.

         

 

Dóza - středisko volného času Velké Meziříčí

11. února 2015 se chodby našeho domova proměnily v ateliér. Děti z fotografického kroužku z Domu dětí a mládeže Velké Meziříčí zhotovily umělecké fotografie našim dvěma obyvatelkám. Tyto fotografie nyní zdobí naši Galerii stoletých, kterou najdete na stěnách u schodiště v prvním patře v domově.

Fotografickému kroužku také vděčíme za fotografie našich zaměstnanců.

 

Vysoká škola polytechnická Jihlava

V prostorách našeho domova také působí Univerzita třetího věku, která je součástí Vysoké školy polytechnické Jihlava a od března 2005 je otevřena i široké veřejnosti. V současnosti probíhá doplňkový semestr, který nabízí mnoho rozmanitých přednášek z různých oborů. Posluchači se například mohou těšit na povídání o asertivitě, přílivu a odlivu, psychologii barev nebo léčivých rostlinách.

Osmého prosince nás také navštívil akademický malíř Vladimír Netolička z VŠPJ, který nám v rámci Týdne dobrovolnictví přijel přednášet o Florencii a Pise.